Usuwanie cellulitu

Cellulit dotyka coraz większą liczbę osób niezależnie od wieku. Nieleczony pogłębia się coraz bardziej, przysparzając coraz więcej problemów zarówno natury fizycznej jak i psychicznej. Głównym jego objawem jest charakterystyczna zmiana ukształtowania skóry z tworzeniem nieregularnych zgrubień i guzków wyczuwalnych pod skórą, czasem bolesnych. Miejscami najbardziej narażonymi na pojawienie się cellulitu są: biodra, pośladki, uda, wewnętrzna powierzchnia kolan i ramiona.
Wśród przyczyn powstawania tego problemu wymienia się uwarunkowania genetyczne, budowa fizyczna, zaburzenia krążenia krwi spowodowane ciasnym ubraniem, konstytucjonalną wiotkość tkanki łącznej oraz złe nawyki żywieniowe. Jednak za główną przyczynę cellulitu uważa się zaburzenia hormonalne tj. występująca w okresie pokwitania, ciąży, menopauzy czy stosowania doustnej antykoncepcji zbyt duża różnica pomiędzy ilością żeńskiego hormonu estrogenu, w stosunku do progesteronu. Dochodzi wówczas do zatrzymania wody w organizmie oraz zaburzeń w krążeniu krwi.
Pod wpływem nieprawidłowego funkcjonowania hormonów następuje również zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych. Płyn fizjologiczny przenika z krwi do tkanek i gromadzi się w przestrzeniach międzykomórkowych powodując obrzęki.
Ważną rolę odgrywa także układ limfatyczny.
Prawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego zależy od sprawności i elastyczności tkanki łącznej. Gdy jest zbyt miękka przepuszcza toksyny, które zamiast do węzłów chłonnych przenikają do innych tkanek i gromadzą się np. w komórkach tłuszczowych.
Dlatego odpowiednio d

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s